Súčasnosť

Jihlavský pivovar dnes patrí k rýdzo českej pivovarníckej skupine K Brewery. V lete 2008 sa pivovar vrátil k výrobe piva podľa pôvodných receptúr. Pivo tak má oproti minulosti plnú chuť a tmavšiu farbu a pri jeho výrobe sa používa tradičné humnový slad vyrobený na Vysočine. Jedenásťstupňový Ježek sa vracia na pozíciu, ktorú mal pred rokmi - je to poctivo varené pivo za dobrú cenu.

Za prvé tri mesiace roku 2009 pivovar zdvojnásobil predaj sudového piva oproti rovnakému obdobiu minulého roka a registrujeme neustále sa zvyšujúci dopyt od prevádzkovateľov reštauračných zariadení. Predajné výsledky u fľaškového piva s novými etiketami Ježek 11 ° a Šenkovní 10 ° tiež predčili naše prvotné očakávania, a preto sme sa rozhodli uviesť na trh aj nový kartónový multipack obsahujúcu 10 fliaš Ježek 11 °.

Poslednou novinkou je čapovanie nepasterizovaného piva Ježek 11 ° z tanku. Ako prvá bola takto vybavená třebíčska reštaurácia U Boba, nasledovali jihlavské reštaurácie Krystal a Praha. Spoločnosť K Brewery, ktorá jihlavský pivovar kúpila v roku 2008, investovala tento rok okrem iného aj do nových narážacích ihiel (fitingov) u všetkých sudov, ktoré sa používajú v celej Európe a garantujú najvyššiu kvalitu čapovaného piva.

V súvislosti s novým logom Ježek a sloganom "Návrat k tradícii" bolo treba pripraviť aj zmenu vizuálnej identity pivovaru. Patrí k nej napríklad nový vzhľad firemných automobilov, v ktorých obchodní zástupcovia pivovaru a servisní technici obchádzajú svojich zákazníkov. Kompletne nová je nielen celá sada propagačných materiálov - tričká, polokošele, šiltovky, otvárače, ale aj vybavenie reštaurácií svetelnou reklamou, obrusmi a pod..

 

Copyright © 2011 Svet českého piva.
Úvod  |  O nás  |  Naše pivá  |  Pivná kultúra  |  Média  |  Naše pivovary  |  Kontakty